Alessandra de Osma martohet në Kishën e Shën Pjetrit me Princin Christian të Hanoverit

Nuk ka asgjë si një martesë mbretërore! Të premten, Princi Christian i Hanoverit u martua me avokaten dhe ish-modelin Alessandra de Osma në një ceremoni fetare në Kishën e Shën Pjetrit në Lima, Peru.

Ngjarja ishte teknikisht dasmën e dytë të çiftit, pasi ata formalisht u lidhën në një ceremoni civile në Londër në nëntor.

Në ditën e saj të dasmës, nusja mbante një fustan të bardhë të bardhë me mëngë të gjata dhe me një diadem të çmendur argjendi dhe një mbulesë të gjerë.

Princi 32-vjeçar gjerman takoi së pari 25-vjeçaren Alessandra, me origjinë nga Peru, në vitin 2005; zeshkania e mrekullueshme në të vërtetë ka punuar si një udhërrëfyese për Christian në një nga vizitat e tij në vendin e Amerikës së Jugut, por ata nuk filluan të takoheshin deri në nëntë vjet më vonë. Ata u angazhuan në prill 2017.

Princi Christian është djali më i vogël i Ernst August, Princi i Hanoverit dhe gruas së tij të parë, Chantal Hochuli. Ai është i dyti në radhën e linjës të fronit të Hanoverian, pas vëllait të tij më të madh, Princi Ernst August.

Njerka e Christian është Princesha Caroline e Monakos, e cila u martua me të atin në vitin 1999. Së bashku, ata ndajnë vajzën 18-vjeçare, Princeshën Alexandra të Hanoverit, dhe Christian gjithashtu kanë marrëdhënie me fëmijët e tjerë Caroline – Andrea, Charlotte dhe Pierre Casiraghi – prej martesës së saj të mëparshme me trashëgimtarin italian të sportistit Stefano Casiraghi.

Ceremonia e mrekullueshme peruane e Christian dhe Alessandra u ndoq nga vëllezërit e motrat e tij mbretërore, natyrisht, si dhe supermodelia Kate Moss, të dashurin e saj Count Nikolai Von Bismarck dhe princeshat britanike Beatrice dhe Eugenie; ndoshta Eugenie mori një frymëzim për martesën e saj me të fejuarin Jack Brooksbank më 12 tetor.

Dhe para kësaj, do të shohim se kushëriri i saj Harry martohet me Meghan Markle në maj! Festimet e dasmave mbretërore të Alessandra dhe Christian do të jenë një çështje tre-ditore, dhe ju mund të shihni të gjitha fotot mahnitëse.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤