Cardi B, artistja e parë në histori që fiton Grammy për albumin më të mirë rap

View Gallery
2 Photos
Cardi B, artistja e parë në histori që fiton Grammy për albumin më të mirë rap
Cardi B 1

Cardi B, artistja e parë në histori që fiton Grammy për albumin më të mirë rap
61st Annual Grammy Awards, Show, Los Angeles, USA - 10 Feb 2019

Cardi B është artistja e parë në histori që fiton çmimin e albumit më të mirë rap në Grammy Awards. Me debutimin e “Pushtimi i Privatësisë ”, Cardi B mposhti në konkurrim mbrëmjen e së dielës artistë si Nipsey Hussle, Pusha T, Travis Scott dhe të ndjerin Mac Miller. Gjatë fjalës, artistja falenderoi tejet e emocionuar vajzën e saj, për motivacionin e dhënë.

“Dua të falënderoj vajzën time. Unë nuk jam duke e falënderuar vetëm sepse është vajza ime. Është për shkak se, kur e kuptova se isha shtatzënë, albumi im nuk ishte i plotë . Dhe ju e dini atëherë sesi funksiononte; isha me idenë se albumi duhej përfunduar në mënyrë që të prodhoja video pa m’u shfaqur barku . Ishin netë tmerrësisht të gjata”, u shpreh ajo.

Cardi B tërhoqi vëmendje jo vetëm me fjalimin e mbajtur, por edhe me paraqitjen e saj. Në tapetin e kuq këngëtarja kishte veshur një fustan vintage të Thierry Mugler që daton në 1995-ën, frymëzuar nga piktura e famshme “Lindja e Venerës”.

E ndërsa Cardi ishte artistja e parë femër që fitoi çmimin për një album solo, Lauryn Hill fitoi albumin më të mirë rap si pjesë e grupit hip-hop Fugees (i përbërë gjithashtu nga Wyclef Jean dhe Pras Michel) në 1997.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤