Del fotografia e habitshme e Princeshës Diana me dy nuset e reja, të gjithë preken thellësisht

View Gallery
3 Photos
Del fotografia e habitshme e Princeshës Diana me dy nuset e reja, të gjithë preken thellësisht
diana3

Del fotografia e habitshme e Princeshës Diana me dy nuset e reja, të gjithë preken thellësisht
diana2

Del fotografia e habitshme e Princeshës Diana me dy nuset e reja, të gjithë preken thellësisht
diana1

Princi Harry, në ditën e martesës së tij, dëshironte fort që të paktën shpirti i princeshës së ndjerë të ishte i pranishëm gjatë gjithë ceremonisë së dasmës dhe festimeve.

Diana, e dashur në të gjithë botën, i mungon shumë veçanërisht fëmijëve të saj, shkruan ShkodraNews. Unaza e fejesës që princi i dha Meghanit është pjesë e koleksionit të princeshës së ndjerë.

Ajo vetë e kishte projektuar modelin që mban dy diamante.
Buqeta e nuses ishte gjithashtu e përbërë nga lule të preferuara të Dianës.

Princi Harry ngjan shumë me nënën e tij. Ai na e kujton në përkushtimin humanitar, në thjeshtësinë e të bërit të gjërave, në buzëqeshjen e ndritshme që i dhuron të pasurve dhe të varfërve, të përulur apo të fuqishëm.

Dhe disi të gjithë, miqtë, familja, gazetarët, artistët … dëshironin të tregonin përzemërsinë e tyre ndaj Harry-t.

Ata ndihmuan, sa më mirë që mundën, ta bënin ditën e dasmës së tij, një ditë vërtet të veçantë dhe të paharrueshme.

Kohët e fundit, në fakt, një artiste e quajtur Autumn Ying vendosi të realizonte ëndrrën e bijve të Dianës, duke pikturuar një imazh të princeshës me nuset e saj.

Në pikturë, Autumn sjell Dianën pranë Kate dhe Meghan, shkruan ShkodraNews. Të gjitha veshin fustanin e tyre të dasmës.

“Ndonëse Princesha Diana nuk është me dy nuset e saj në realitet, ky është haraçi im për nënën e vdekur të princave”, shkruan artistja.

Dizajni është me të vërtetë shumë i bukur. Nuset e reja e mbajnë Dianën nga duart dhe shkëlqejnë në të gjithë bukurinë e tyre.

Princesha është ulur dhe e qeshur, pasi ne jemi të sigurtë se do të gëzonte pa masë për lumturinë e fëmijëve të saj, përgatiti Shkodranews.

Artistja ka krijuar një pikturë të dytë ku, përveç tre nuseve të mrekullueshme, është portretizuar edhe princesha e vogël Charlotte, mbesa e bukur e Dianës.
Ne do të dëshironim që ata të ishin kështu në jetë.

Njerëzit anembanë botës kanë reaguar me entuziazëm të madh ndaj këtyre veprave emocionuese.
“Ajo krijoi një magji, gjithçka është kaq e bukur …”, shkroi një përdorues i rrjeteve sociale.

Artistja, e cila ka shitur kopje të pikturave, do t’i dhurojë të ardhurat Fondit Ndërkombëtar të Emergjencave të Kombeve të Bashkuara. “Unë shpresoj të ndihmoj fëmijët në nevojë dhe të kequshqyer në Kamboxhia,” tha ajo.

Çfarë mendoni për këto piktura? A ju pëlqejnë?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤