Dhe Oscar i shkon veshjes së …

d73bb7bc9f3c0bb722c79e8edd073d6f

Cate Blanchett
Blanchett, elegante si gjithmonë, mbante veshur një zgjedhje perfekte nga Armani Prive, e cilësuar si veshja më e bukur e top-listës.

d1db645cfe8e1c83f24881fde2389161

Alicia Vikander
E bukura e ballos, Vikander pranoi çmimin fitues në një fustan balloje të verdhë të dizenjuar nga Louis Vuitton, pikërisht për një moment princeshe në çmimet Oscar.

5b47e9cf3758b0333b30f5a8ae32e4a8

Charlize Theron
Ylli i filmit Mad Max ishte me të vërtetë mahnitëse me një fustan të gjatë, të kuq nga Christian Dior e shoqëruar shumë mirë me aksesorë prej diamanti.

2eae1c99ac4bb121538128c9df875a77

Jared Leto
Prania e vetme e një mashkulli në këtë listë. Kostumi i Jared Leto nga Alessandro Michele i Gucci-t, i kompletuar me një karficë në formë luleje, ishte një nga veshjet që nuk duhej anashkaluar.

27bfa953cbe8dda941dd844e33e3cce9

Margot Robbie
Margot ishte mahnitëse me fustanin nga Tom Ford dhe diamantë nga Forevermark.

432011d83d0e0f924bd307da6b6c4a0f

Rooney Mara
Mara ka një formulë veshjeje dhe i qëndron besnike për një arsye- fustani i saj i gjatë Givenchy Haute nga Riccardo Tisci ishte perfekt.

b350c3642b084defc65a83a7e518557d

Lady Gaga
Lady Gaga provoi një kombinim midis jumpsuit-it dhe një fustani të gjatë, në formën e një kostumi të krijuar nga stilisti i saj Brandon Maxwell.

5964d546bc77fab662df6d532900b23a

Jennifer Lawrence
Veshja e krijuar nga Christian Dior bëri që ylli i shumë filmave të fitonte për veshjen më sexy të natës.

b0dc0bd93fbd8d99d5795bf450c42926

Olivia Munn
Kur format dhe bukuria bashkohen, tapeti i kuq duket i fundit. Kështu është edhe ky fustan me një shpatull i Stella Mccartney i veshur nga Olivia Munn, i kombinuar me diamantë Forevermark.

ac1da2e8e51da08a5282dd2a6a855b62

Brie Larson
E nominuar për çmimin Aktorja më e Mirë, Brie kaloi në tapetin e kuq, në ditën më të rëndësishme të karrierës së saj me një fustan blu të Gucci-t nga Alessandro Michele dhe një rrip në të njëjtën ngjyrë.

60fa8f0ec7362bedd151d1d3db6a5279

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤