Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë

View Gallery
13 Photos
Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
rita-1

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
Rita Ora

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
rita-ora-2015

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
Rita Ora

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
Rita Ora 3

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
Rita Ora 2

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
Rita_Ora

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
Cara Delevigne Rita Ora 1

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
superseksi_rita_ora_pozon_me_b

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
rita-ora

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
rita-ora-1336561488-view-0

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
Rita Ora leaving The Glamour of Italian Fashion dinner

Dikur shitëse këpucësh, rrëfehet Rita Ora: Periudha ime më e mirë
gty_rita_ora_jc_140730_16x9_608

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit, por rrugëtimi i saj për t’u konsideruar yll botëror nuk ka qenë aspak i lehtë.

Ajo ka punuar fillimisht si shitëse këpucësh, e megjithatë, nuk e ka aspak problem të flasë për këtë periudhë të jetës së saj. Përkundrazi, Rita e cilëson madje si një eksperiencë mjaft të vlefshme.

Së fundmi, këngëtarja shqiptare ka realizuar një formë bashkëbisedimi me ndjekësit e saj në rrjetin social “Twitter”.

Pyetjes së njërit prej tyre, se çfarë këshille do t’i jepte vetes së saj 16-vjeçare si shitëse të një dyqani këpucësh, Rita i është përgjigjur:

“Kam kaluar kohën më të mirë atje. Punoja bashkë me një miken time të ngushtë. Nuk pendohem për asgjë, sepse kam njohur shumë njerëz.

Madje atje njoha disa njerëz që punojnë në profesionin tim dhe unë u shisja atlete.”

**********************************

Në gusht 2018, tek ceremonia e ndarjes së çmineve MTV Video Music Awards, këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora mori trofeun në kategorinë ‘Best Dance’ për bashkëpunimin ‘Lonely Together’ me dj tashmë të ndjerë Avicii.

Kështu ylli i dhjetëra hiteve u bë shqiptarja e parë që fiton një çmim nga MTV.

Krenare që përfaqëson Kosovën në çdo pjesëmarrje të saj është edhe vet Rita. Këtë e dëshmon edhe fotografia e fundit e saj e postuar në një Instastory, ku artistja shihet me flamurin e shtetit të saj në sfond, teksa ka shkruar: Të bësh historinë, kaq krenare!

****************************************

Padyshim që Rita Ora është një nga këngëtaret më të suksesshme në tregun ndërkombëtar. Dhe ylli i popit ka thyer rekord në Official Chart, i mbajtur nga 2 artise britanike për 30 vite.

Bashkëpunimi i këngëtares me Liam Payne ‘For You’ është kënga e saj e 12-të në ‘Top 10’ në Official Singles Chart këtë javë, duke u ngjitur në numrin 8 në ‘Top 40’.

Rita Ora ka barazuar rekordin e ‘Top 10 single’ nga një artise britanike femër, duke iu bashkuar Shirley Bassey dhe Petula Clark, të cilët gjithashtu kanë secila nga 12 singëll në Top 10.

Këngëtarja ka shkruar në Instagram kohë më parë: “Historia po bëhet!”

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤