Dua Lipa na bën krenarë, e para shqiptare që fiton dy çmime “Grammy”

View Gallery
6 Photos
Dua Lipa na bën krenarë, e para shqiptare që fiton dy çmime “Grammy”
Dua Lipa 1

Dua Lipa na bën krenarë, e para shqiptare që fiton dy çmime “Grammy”
Dua Lipa 2

Dua Lipa na bën krenarë, e para shqiptare që fiton dy çmime “Grammy”
Dua Lipa 3

Dua Lipa na bën krenarë, e para shqiptare që fiton dy çmime “Grammy”
Dua Lipa 4

Dua Lipa na bën krenarë, e para shqiptare që fiton dy çmime “Grammy”
Dua Lipa 8

Dua Lipa na bën krenarë, e para shqiptare që fiton dy çmime “Grammy”
Dua Lipa 9

Në SHBA është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve “Grammy”, ku këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ka fituar çmimin e saj të dytë.

Këngëtarja është bërë fituese e kategorisë “Kënga më e mirë e zhanrit Dance” për këngën e saj “Electricity”, që e ka në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplo, si dhe ka rrëmbyer çmimin “artistja e re më e mirë”.

Kështu, Dua ka hyrë në histori dhe është bërë e para shqiptare që ka fituar dy çmime “Grammy”.“Jam artiste me dy çmime Grammy!!! Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. I dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim, të gjithë artistëve të mahnitshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e vërtetë është realizuar! Faleminderit!!”, ka shkruar Lipa në Instagram pak pasi mori çmimin.

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar mbrëmjen e së dielës dy çmime në 61 vjetorin e Grammy Awards.

Ndonëse ishte nominimi i saj i parë , Dua Lipa arriti të rrëmbejë çmimin e “Best New Artist” dhe atë të “Best Dance Recording” për këngën “Electricity” në bashkëpunim me Silk City dhe Diplo e Mark Ronson.

“Falenderoj fansat e mi që më lejuan të isha versoni më i mirë i vetes sime”, tha ajo gjatë fjalës së mbajtur teksa mori trofetë.

Në kategorinë “Best New Artist”, Dua u përball me bashkëatdhetaren e saj Bebe Rexha, e cila nuk arriti të fitonte ndonëse u nominua edhe në një tjetër kategori.

Ndërsa në një postim në “Instagram”, Dua u shpreh se për të ky moment është një ëndërr bërë realitet.

“Kam fituar dy Grammy. Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse për këtë moment. Shumë dashuri nga unë për fansat, familje, ekipin tim dhe të gjithë artistëve të mrekullueshëm me të cilët unë kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e bërë realitet. Faleminderit.”

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤