Horoskopi, e premte 12 maj 2017

skop-1

Dashi

Venusi do ndikojë mjaft pozitivisht tek jeta juaj në çift. Dita do jetë e bukur dhe e mbushur me emocione. Çdo moment do mendoni për ëndrrat tuaja. Kalojeni ditën me familjen nëse nuk jeni në punë. Në planin financiar nuk duhet të ndërmerrni rreziqe. Bëni kujdes për shëndetin edhe më tepër.

Demi

Do tregoheni shumë realistë në lidhjen tuaj sot. Do i pranoni edhe të mirat edhe defektet që mund të ketë partneri/ja, në fund të fundit askush nuk është perfekt. Çdo aktivitet që do ndërmerrni do të keni sukses. Nëse keni ndërmend për të ndryshuar punën, jeni në kohën e duhur. Kujdes me ushqimet. Është mirë të merreni me sport.

Binjakët

Nuk do jeni aspak me humor të mirë gjatë kësaj dite dhe kjo mund të sjellë probleme me partnerin/en tuaj. Edhe njerëzit që ju rrethojnë do t’ju duken të lodhshëm e ndaj do të mbylleni në vetvete. Shëndeti do jetë disi delikat, është mirë të kontrolloheni tek një mjek. Falë planetëve financat do jenë goxha të mira.

Gaforrja

Edhe pse mund të keni kontradikta me partnerin/en nuk duhet të alarmoheni dhe të mendoni një ndarje. Jetoni jetën si vjen, pavarësisht atyre që ju ka ndodhur. Mos prisni t’iu ndihmojnë të tjerët për të përmirësuar buxhetin, por merrni masa dhe ulni shpenzimet. Shëndeti do jetë i mirë.

Luani

Nëse keni pasur zënka me partnerin/en gjatë kësaj jave, mundohuni të pajtoheni me të. Mos i vendosni vetes kufizime se kjo do të sjellë një ditë të mërzitshme. Puna juaj ju duket e vështirë, megjithëse nuk keni asnjë arsye. Menaxhojini me sa më shumë kujdes financat dhe mos bëni shpenzime të tejskajshme.

Virgjëresha

Zemrat e dashuruara do marrin bekimin e yjeve sot. Dita do jetë e mbushur me surpriza të këndshme dhe me emocione të fora. Do të keni interes të mësoni sekretet e njerëzve që iu rrethojnë. Në punë duhet të punoni edhe më shumë që ëndrrat të bëhen realitet. Përsa i përket shëndetit, do ishte mirë që të merreshit pak më tepër me sport.

Peshorja

Sektori i dashurisë do jetë i mbrojtur gjatë gjithë ditës. Nëse jeni në një lidhje flaka e pasionit do të ndizet edhe më shumë. Ata që janë vetëm bëjnë mirë të mos nisin asgjë të re. E keni ende të vështirë të hiqni qafe kujtimet e së kaluarës. Ato ju mbajnë ende peng. Kaloni orët me shoqërinë që të mos bini në monotoni.

Akrepi

Planetët do sjellin veç të mira sot për jetën tuaj në çift. Gjithçka do shkojë për mrekulli, madje bashkëpunimi do të shtohet. Gjatë gjithë ditës ju do të kaloni shumë kohë duke u marrë me ëndrrat duke mos u fokusuar në punën aktuale. Kujdes me shpenzimet dhe transaksionet financiare.

Shigjetari

Shumë prej shigjetarëve që janë në një lidhje do kërkojnë qetësi në jetën e tyre. Largojeni sa më parë rutinën dhe do ndiheni edhe vetë më mirë. Një shëtitje në ajër të hapur, apo aktivitete të tjera do t’ju bëjnë shumë mirë. Shoqëria juaj do e kuptojë se jeni të pazëvendësueshëm. Nëse keni ndërmend të investoni, është dita juaj.

Bricjapi

Marrëdhënia me partnerin/en do jetë e animuar dhe e këndshme sot. Kujdes mos u tregoni shumë idealistë dhe t’i jepni atij/asaj cilësi që nuk i ka. Shijojeni ditën dhe me miqtë tuaj, mos vendosni mure për të tjerët. Nëse jeni në kërkim të një lidhjeje, do të merrni propozime nga dikush që nuk e prisnit. Shëndeti do jetë i mirë.

Ujori

Yjet do ua bëjnë paksa të vështirë ditën sot. Pasioni do iu bëjë më posesivë sesa ju dëshironit dhe kjo do sjellë probleme me partnerin/en. Mendoni me pozitivistet, kjo ju sjell më shumë qetësi shpirtërore. Nëse ndiheni të lodhur, ju duhet të përpiqeni për të marrë disa kohë pushim. Ndryshe do të flini gjumë në orarin e punës.

Peshqit

Falë mbështetjes që do iu jap Venusi sot ka shumë mundësi të kaloni një ditë harmonike në çift. Gjithashtu një problem i juaji do të sqarohet. Financat do fillojnë të rriten. Do jetë një ditë e shkëlqyer edhe për të bërë investime serioze. Bëni kujdes me punën. Edhe shëndeti do ju shfaqë disa shqetësime të vogla, por që do jenë kalimtare.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤