Ja pse Markle kurrë nuk do të bëhet princeshë?

Pallati Buckingham konfirmoi lajmin e lumtur. Princi Harry dhe Meghan Markle janë fejuar, por kush është ajo dhe pse kurrë nuk do të bëhet princeshë?

Pas disa muajsh pritjeje, lajmi i lumtur u konfirmua zyrtarisht. Princi Harry dhe Meghan Markle janë fejuar dhe dasma është planifikuar në pranverën e vitit 2018.

Por kush është Meghan Markle? Ajo u lind në Los Anxhelos si një fëmijë i Doris Radlan dhe Tom Markle. Prindërit e saj u divorcuan kur Meghan ishte vetëm dy vjeç, por për shkak të vajzës së saj, ata qëndruan në marrëdhënie të mira.   

Meghan filloi karrierën e saj aktive në vitin 2003, por ajo u bë e famshme vetëm vite më vonë në serialin amerikan “Suits”. Disa pjesë të serisë si skena seksuale dyshohet se nuk i pëlqyen anëtarëve të familjes mbretërore.

Meghan e bukur nuk i përshtatet idesë britanike të një gruaje ideale, pasi ajo është një aktore, por edhe për shkakun se ajo ka qenë një herë e martuar.

Për shkak të angazhimit të saj me princin Meghan, ajo është detyruar të heqë dorë nga shumë gjëra. Por, megjithatë, ajo kurrë nuk do të bëhet princeshë, sepse ky nder është i rezervuar për gratë e lindura në familjen mbretërore.

Ky titull do t’u përkasë vetëm fëmijëve të Meghan dhe Harry nëse i kanë ato. Megjithatë, për Meghan, një pengesë e mundshme për statusin e një princeshë mund të jetë divorci i saj, shkruan Daily Mail.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤