Kim So-Yeon, Koreanja e bukur i rrëmben zemrën ish-Kancelari gjerman

View Gallery
5 Photos
Kim So-Yeon, Koreanja e bukur i rrëmben zemrën ish-Kancelari gjerman
Kim So-Yeon 1

Kim So-Yeon, Koreanja e bukur i rrëmben zemrën ish-Kancelari gjerman
Kim So-Yeon 2

Kim So-Yeon, Koreanja e bukur i rrëmben zemrën ish-Kancelari gjerman
Kim So-Yeon 3

Kim So-Yeon, Koreanja e bukur i rrëmben zemrën ish-Kancelari gjerman
Kim So-Yeon 4

Kim So-Yeon, Koreanja e bukur i rrëmben zemrën ish-Kancelari gjerman
Kim So-Yeon 5

Një ceremoni martese me 150 të ftuar në hotelin prestigjioz Adlon në Berlin, pranë portës së Brandeburg: Në këtë mënyrë kremton martesën e tij të pestë ish-kancelari gjerman socialdemokrat Gerhard Schröder.

74 vjeçari ka lidhur kurorë me koreanojugoren Kim So-Yeon, 49 vjeçe.

Në listën e të ftuarve janë emra si Presidenti i Republikës federale dhe kolegu i Partisë Frank-Walter Steinmeier, ish ministri i jashtëm Sigmar Gabriel, dhe këngëtari i grupit legjendar Skorpion, Klaus Meine.

Por të ftuar janë gjithashtu dhe ministri i jashtëm turk Mevlut Çavusoglu dhe presidenti rus Vladimir Putin, një mik i vjetër i tij, por që nuk do të jetë i pranishëm sipas mediave gjermane.

Schröder dhe partnerja e tij janë celebruar katër muaj më parë në Korenë e Jugut.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤