Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj

View Gallery
11 Photos
Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
madonna2

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
madonna1

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
Madonna-1

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
Madonna-1

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
madonna

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
auto_madonna-a-fait-observer-une-minute-de-silence-pendant-son-concert-en-suede_54635861485506741

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
Katy-teamed-up-Madonna-suggestive-spread-Summer

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
madonna-president-obama

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
Madonna

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
'The Jonathan Ross Show - Madonna Special' TV Programme, London, Britain. - 14 Mar 2015

EXCLUSIVE - EDITORIAL USE ONLY / NO MERCHANDISING Mandatory Credit: Photo by Dave Hogan/Hotsauce/REX (4462483c) Jonathan Ross and Madonna 'The Jonathan Ross Show - Madonna Special' TV Programme, London, Britain. - 14 Mar 2015 The pop legend appears in a very special episode of The Jonathan Ross Show, which will air in mid-March, talking for the first time about her fall at the recent Brit Awards and her thoughts on her children taking drugs. The Jonathan Ross Show Madonna Special will broadcast on ITV on Saturday March 14. The next episode (Saturday February 28) features Sigourney Weaver, Thierry Henry, Martin Clunes, Kanye West and Tracey Emin, airing at 9.40pm on ITV1.

Madonna në Eurovizion? Akademikë dhe muzikantë, kundër saj
Brit Awards 2015 Show

Ditën e djeshme qarkulloi nëpër media lajmi se Madonna do të përformojë dy këngë në “Eurovizion 2019” në këmbim të çmimit marramendës prej 1 milion dollarësh. Megjithatë, ekipi i shtypit të mbretëreshës së popit ka deklaruar për BBC-në se ende nuk është marrë një vendim përfundimtar.

Pjesëmarrja e Madonnës do të konfirmohet vetëm kur të publikohet në faqen zyrtare të Eurovizion.“Asnjë vendim përfundimtar nuk është marrë, ose marrëveshje të nënshkruara. Lajmet dhe përditësimet zyrtare do të vijnë direkt nga kanalet e Eurovizionit në kohën e duhur”- tha ndërkohë EBU në një deklaratë në BBC.

Nga ana tjetër, shtypi izraelit po komenton se një grup akademikësh dhe intelektualësh palestinezë në Bregun Perëndimor kanë rezerva për përmbajtjen e performancës së Madonnës. Ata e kanë komentuar si “asi nën mëngë” i qeverisë izraelite për “të maskuar shtypjen e thellë të palestinezëve”.

Paraqitja e Madonnës në skenën e Tel Avivit ka hasur gjithashtu kundërshtimin e muzikantëve si Roger Waters dhe Pink Floyd, të cilët po bëjnë thirrje që pjesëmarrja e saj si e ftuar speciale në “Eurosong 2019” të bojkotohet në bazë të të drejtave të njeriut.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤