Makarona “Spaghetti” me vongole dhe domate qershiz

Dreka verore thërasin këto makarona, të freskëta me shtimin e domateve qershizë e bëjnë këtë pjatë shumë ftuese.

Përbërësit

280 gr. makarona “spaghetti”

1 kg. guacka vongole

3-4 thelpinjë hudhra

200 gr. domate qershizë

2-3 lugë vaj ulliri

1 gotë verë e bardhë

1 tufë e vogël majdanoz

1 spec djegës i thatë

Përgatitja

Guackat shpëlajini mirë duke i përplasur fort mbas lavamanit dhe lërini në ujë të ftohtë me 1 lugë kripë të rrinë për 2-3 orë  që të nxjerrin gjithë papastërtit e tyre.

Grini imët hudhrën, majdanozin dhe vendoseni të kaurdisen me vajin e ullirit, shtoni dhe specin djegës, sapo vaji të aromantizohet shtoni në të vongolet dhe gotën e verës, mbulojeni me kapak që të fillojnë proçesin e hapjes. Veçmas zjeni makaronat aldente. Kullojini dhe shtojini te tigani i guackave sëbashku me domatet e prera në 4-tërsh. Përzijeni mirë që shijet të lidhen, shtoni akoma pak majdanoz të freskët dhe shërbejini.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤