Manushi Chhillar zgjidhet Miss Bota 2017

Manushi Chhillar nga India ka fituar konkursin e bukurisë për Miss Bota për vitin 2017, në Sanya, Kinë.

Manushi Chhillar 1

Picture 1 of 5

Fitorja vjen 17 vjet pasi Priyanka Chopra solli në shtëpi titullin e lakmuar në vitin 2000.

Stephanie Hill, e cila është Miss Anglia, ishte përcjellësja e parë dhe Miss Meksika Andrea Meza është zgjedhur përcjellësja e dytë.

Chhillar, një 20-vjeçare nga Haryana, studioi në Shkollën e Shën Thomasit në Nju Delhi dhe Bhagat Phool Singh, Kolegjin Mjekësor të Qeverisë për Gratë në Sonepat.

Ajo synon të jetë një kirurg i zemrës dhe ka plane për hapjen e spitaleve jofitimprurëse në zonat rurale.

Rreth 108 gra nga e gjithë bota morën pjesë në konkursin e bukurisë.

Fituesi i titullit të vitit të kaluar, Stephanie Del Valle e Porto Rikos, e kaloi në kurorën e saj te Chhillar.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤