Ndahet nga jeta bashkëshorti i këngëtares së njohur shqiptare

irma-libohova-dhe-besnik-kasa

Këngëtarja e njohur shqiptare ka humbur mëngjesin e djeshëm bashkëshortin e saj. Një nga aktoret e njohur të ish-Estradës se Shtetit, Besnik Kasa, njëherësh bashkëshorti i këngëtares Irma Libohova ka humbur jetën paraditen e djeshme.

Aktori vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë. Në karrierën e tij, pranë estradës se shtetit, Besniku debutoi vite me radhe përkrah aktoreve të njohur të humorit, si Skënder Sallaku, Arben Shaka, Vasillaq Vangjeli, Kaçja, Vegim Xhani, etj.

Ai ka qenë pjesë edhe e kinematografisë shqiptare, ndërsa ka interpretuar ne disa filma, një prej të cilëve është “Streha e re”.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤