Një modele në krah të Sarkozy-t

Carla-Bruni-returning-to-modeling-for-Bulgari

Trashëgimtarja, modelja, këngëtarja dhe aktorja Carla Bruni është e njohur për romancat e saj dhe për martesën me presidentin francez Nikolas Sarkozi.

couple-carla-bruni-sarkozy-et-nicolas-sarkozy-1-172409-L-1-172947_L

carla-reuters-main_2515215a

E lindur në vitin 1967, gjysmë-franceze gjysmë-italiane Carla Bruni është trashëgimtare e një kompanie italiane të gomave. Nga mosha e hershme paraqitja e saj e mirë e çoi atë për të punuar me modelimin, duke ecur në pistë si një nga modelet më të mira të Evropës.

Carla-Bruni-67

Gjatë karrierës së saj, lovelife Bruni shpesh ka lënë në hije të saj të punë-marrëdhëniet e saj me disa burra të profilit të lartë franceze kulmuan me martesën e saj të vitit 2008 të presidentit francez Nikolas Sarkozi.

carla-bruni-1-z

Karriera e saj nisi me modelimin dhe të kënduarit, më pas Carla Bruni ka qenë një nga femrat më të shikuara në botë si zonja e parë e Francës. Ajo u rrit me të motrën e saj dhe vëllain në një familje të pasur italiane.

download

Si një modele me famë të madhe, Bruni ka gëzuar një mënyrë jetese luksoze. Ajo udhëtoi në qarqet elitare sociale dhe u shoqerua me disa prej njerëzve më të famshëm në botë.

Carla-BruniSarkozy-for-Bulgari-by-Terry-Richardson-

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤