Pija magjike që ju ndihmon të humbisni peshë

lemon-and-ginger-honey-drink

 

Kjo pije rekomandohet për të gjithë njerëzit që duan të humbasin peshë. Është një përzierje natyrale dhe jo e dëmshme për shëndetin.

Përbërësit: 

• 1 lugë çaji me xhenxhefil
• 1 kastravec
• 1 limon
• 12 gjethe nenexhik
• 1 litër ujë

Përgatitja:

Prisni në feta të holla kastravecin, limonin dhe xhenxhefilin. Vendosini përbërësit në 2 litra ujë dhe hidhini 12 gjethe nenexhik. Vendoseni përzierjen në frigorifer dhe lëreni të qëndrojë gjithë natën. Pini 3 gota në ditë, sidomos në mëngjes 30 minuta përpara se të hani.
Kjo përzierje ju ndihmon të humbni peshë, të ndiheni të freskët, të keni një bark të sheshtë dhe ju forcon sistemin imunitar.

Burimi: blitz.al

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤