Princesha Charlene e Monakos duket mahnitëse me kostum banjoje të zi, duke mësuar fëmijët të notojnë

3410167B00000578-3586348-image-m-33_1463039255836

Princesha Charlene e Monakos dukej mahnitëse në një  kostum banjoje të zi duke mësuar fëmijët se si të notojnë në nisjen e fondacionit të saj të bamirësisë në Annenberg Community Beach House në Santa Monica, Kaliforni, të mërkurën.

princess-charlene

Ish-notarja olimpike nga Afrika e Jugut u hodh në pishinë për të mësuar aftësitë e sigurisë në ujë për fëmijët. Ky ishte një angazhim zyrtar, princesha 38-vjeçare dukej elegante në kostumin që mbante veshur.

341012D600000578-3586348-image-a-46_1463039584317

3410166500000578-3586348-image-a-38_1463039408726

3410184800000578-3586348-image-m-49_1463039626455

341048F400000578-3586348-Charlene_demonstrated_how_to_swim_with_a_float_as_she_taught_wat-m-31_1463039238559

3410173000000578-3586348-The_royal_got_back_to_her_roots_as_a_professional_athlete_as_she-m-28_1463039200695

Charlene, Princesha e Monakos e lindur më 25 janar 1978, është një ish-notare olimpike për Afrikën e Jugut dhe gruaja e Princit Albert II.

Princess-Charlene-Olympic-Swimming-Pool-Gold-Medalist

Princesha Charlene ka lindur në Rodezi (sot Zimbabve), e bija e Michael dhe Lynette Wittstock, dhe familja u zhvendos në Afrikën e Jugut në vitin 1989. Princesha Charlene ka përfaqësuar Afrikën e Jugut në Olimpiadën e Sidnit në vitin 2000. Princesha Charlene hoqi dorë nga konkurrimi i notit në vitin 2007.

Charlene-Princess-of-Monaco

Princesha Charlene u takua me Princin Albert në konkursin e notit Mare Nostrum në Monte Karlo, Monako në vitin 2000. Ata janë parë për herë të parë së bashku në vitin 2006, dhe Princesha Charlene e ka shoqëruar Princin Albert në shumë prej detyrave të tij zyrtare që nga atëherë. Ata njoftuan fejesën e tyre në qershor të vitit 2010, dhe u martuan më 1 korrik 2011.

MONACO - JULY 01: Princess Charlene of Monaco and Prince Albert II of Monaco pose on the balcony after the civil ceremony of the Royal Wedding of Prince Albert II of Monaco to Charlene Wittstock at the Prince's Palace on July 1, 2011 in Monaco. The ceremony will take/took place in the Throne Room of the Prince's Palace of Monaco, followed by a religious ceremony to be conducted in the main courtyard of the Palace on July 2. With her marriage to the head of state of Principality of Monaco, Charlene Wittstock has/will become Princess consort of Monaco and gain the title, Princess Charlene of Monaco. Celebrations including concerts and firework displays are being held across several days, attended by a guest list of global celebrities and heads of state. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

prince-albert-charlene-wittstock-religious-ceremony-royal-wedding-01Princesha Charlene njoftoi për shtatëzaninë e saj më 30 maj 2014. Më 10 dhjetor 2014, Princesha e Monakos lindi Princeshën Gabriella dhe trashëgimtarin Prince Jacques.

1440980560283_Princess-Charlene-and-Prince-Albert-picnic-with-their-twins-Jacques-and-Gabriella-1

body_5_3 (1)

prince-albert-ii-and-charlene-2011

princess-charlene--z

Princess-Charlene-wore-all-black-she-left-Monaco-Cathedral

featured_5_3

3

ee8432db_edit_img_facebook_post_image_file_39362081_1449781191n74H9i.fbshare

Princess-Charlene-1

 

Princess-Charlene-of-Monaco-In-Ralph-Lauren-Ralph-Lauren-Dinner

princess-charlene-435

princess-charlene-1-435

<> on April 4, 2011 in Dublin, Ireland.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤