Pse kurora e Grace Kelly në dasmën mbretërore nuk ishte kurorë origjinale?

princess-grace-2-800

Si një prej yjeve më të mëdhenj të epokës, Princesha Grace- e cila ishte e njohur në të gjithë botën si yll kinemaje- në fakt, nuk ishte një nuse tipike mbretërore. Dhe as aksesorët e saj të dasmës nuk ishin të tillë.

Në vend të diademës tipike, Princesha Grace ka përdorur një kurorë me rruaza ngjitur pas vellos në dasmën madhështore me Princin Rainier të Monakos më 18 prill, 1956.

princess-grace-600
Mbi kurorë ishte vendosur një shtresë dantelle me perla, zbukuruar me lule. Ndërkaq, ajo nuk ishte një kurorë tipike mbretërore me diamantë, edhe pse përpjekja ishte për t’i ngjarë një të tille.

No Comments Yet

Comments are closed

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤