Salma Hayek jep Këshilla Martesore: “Seksi nuk është çelësi”

slider_salma

Salma Hayek e di sekretin për një martesë të qëndrueshme. Aktorja e martuar me miliarderin Francois-Henri Pinault në vitin 2009 dhe në numrin e korrikut të revistës Red, ajo e pranon se ajo që ndodh në mes të fletëve nuk është kritike për ta bërë atë punë.

Selma-and-Husband

salma-hayek-francois-henri-pinault

“Seksi nuk është çelësi për një martesë të lumtur, por është një efekt anësor. Edhe pse jo çdo ditë! Nëse kjo ndodh çdo ditë, atëherë ajo humb bukurinë e saj. Është kaq e rëndësishme për të mbajtur formulën tuaj, “shpjegon ajo. “Ju duhet të vazhdoni të qeshni, të eksploroni, të argëtoheni me njëri-tjetrin, të vazhdoni të keni të njëjtën romancë si në fillim.”

wenn3535965

article-2520224-14EA0430000005DC-582_634x535

Edhe pse 49-vjeçarja është një aktore e nominuar për Oscar, ajo thotë se është jeta e saj personale që e bën krenare atë. “Një martesë e mirë, plot me dashuri, është arritja ime më e madhe. Shtëpia është aty ku burri im është,” vazhdon ajo. “Ai është “shtëpia”.”

article-0-09437442000005DC-13_468x693

pinault--z

salmaaa-h

Mexican actress Salma Hayek poses as she arrives for the screening of the film "Carol" at the 68th Cannes Film Festival in Cannes, southeastern France, on May 17, 2015. AFP PHOTO / BERTRAND LANGLOIS (Photo credit should read BERTRAND LANGLOIS/AFP/Getty Images)

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤