Seksi dhe pushteti i femrave

Nga orgazma e parë te dominimi i këndshëm

1. Cruel Inentions

rs_1024x759-140312140731-1024.reese-cruel.cm.31214

Kur vajza e mirë Annette më në fund vendos t’ia japë të shtrenjtën virgjëri një djali të keq me zemër të mirë, Sebastan-it, është momenti kur gjithçka ndryshon. Sigurisht që ajo humbet virgjërinë, por shpëton djalin. Dhe çfarë ka më romantike, apo fuqizuese se kjo?

2. Basic Instinct

basic-instinct

Ky film përshkruan një nga skenat më të gjalla dhe në kufijtë e së frikshmes të seksit në film. Por asgjë nuk e vë më shumë në majë gruan sesa një vajzë që vret dashnorët pas aktit.

3. The spectacular now

1683510-poster-p-the-spectacular-now-director-james-ponsoldt

Kur vjen puna te skenat që portretizojnë humbjen e virgjërisë, ky film është më i ndershmi. Por ndryshe nga herët e para në kamera, është fuqizuese të shohësh të pafajshmen ( por jo të pamend) Aimee që merr kontroll mbi trupin, ndërsa eksploron seksualitetin e saj adoleshent.

4. American Pie

fhd001AP2_Tara_Reid_019

Nuk ka asgjë më frustruese sesa të jesh duke i dhënë fund një orgazme. Ndaj, kur i dashuri i Vicky-t i bën detyrat e shtëpisë dhe më në fund i dhuron asaj një orgazmë të madhe, është e pëlqyeshme për të gjithë ne.

5. Blue is the warmest color

fcdb2b35e20bbf282104786c33f865d1

Lidhja mes Adele-s dhe Ema-s është e fuqishme dhe e prekshme në skenat më intime të këtij filmi. Ka eksplorim seksual, besim , zbulim dashurie dhe thyerje zemrash, që e bëjnë një histori dinamike të rritjes.

6. Love and Basketball

love-basketball-2

Ky film na jep një perspektivë të vërtetë të një adoleshenteje të frikësuar mbi marrëdhënien seksuale, për të mos përmendur herën e parë që sheh një penis.

7. Secretary

secretary

Të dominohesh nuk shkon zakonisht dorë për dorë me të ndjerit e pushtetshme, por kur je Maggie Gyllenhaal te “Sekretarja” nuk ka asgjë më joshëse.

8. Titanic

titanic-3d-hd-movie-captures-10-this-insane-titanic-theory-will-blow-you-away-jack-is-a-time-traveler-sent-from-the-future-png-275082

Duhet t’ia japësh një gruaje që rrezikon gjithçka ( të qenit e pasur, e sigurt dhe e fejuar) për të bërë atë çka dëshiron. Dhe ajo çka Rose dëshiron është Jack Dawson-i varfanjak, seksi, dhe me sharm i Leonardo Di Caprio-s.

9. The Notebook

rs_1024x759-131024175643-1024.notebook.cm.102513

Ajo është nervoze, dërdëllitëse , e turpshme dhe thjesht nuk mund të kuptojë sesi mund të jetë e qetë. Por është një moment kur Allie dhe Noah vijnë bashkë dhe me një thjesht “ Të dashuroj” vajza jonë gjen vetëbesimin.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤