Shpenzon 30 mijë paund për të shndërruar avionin në një sallon bukurie

Grimierja Amber Scott ka arritur ta shndërroi aeroplanin e prodhuar në vitin 1957 të tipit CV-440 në një sallon luksoz bukurie.

Amber Scott 1

Picture 1 of 14

25-vjeçarja nga Carluke, Lanarkshire Skoci ka shpenzuar plot 30 mijë paund për restaurimin e një avioni të vjetër, i cili ka hapësirë të mjaftueshme edhe për katër grimiere tjera, dy parukiere dhe dy teknike të pedikyrit.

Prindërit e Amber, Andreë dhe Tricia e kishin blerë aeroplanin e vjetër dhjetë vite më parë 25 mijë paunde dhe mendonin ta shndërronin në një bujtinë raporton Daily Mail.

Por, edhe pse atyre i kushte kushtuar mbi 20 mijëpaund për ta transportuar nga Anglia në Skoci, ata kurrë nuk kishin arritur ta rinovojnë, dhe kështu gjatë 10 viteve të fundit kishte qëndruar i parkuar në oborrin e shtëpisë.

Por, Amber ka arritur ta realizoi ëndrrën e saj duke e shndërruar avionin e vjetër në një sallon luksoz bukurie. Ja disa foto të shndërrimit të avionit.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤