Tendenca e re e tortave të dasmës

Kohët kur tortat e dasmës duhet të ishin të bardha dhe krem gjalpi kanë ikur tashmë. Trendi i fundit janë tortat e zbukuruara me bimët ujore. Ky trend i ri, në pamje i çuditshëm, është pëlqyer nga një numër i madh personash, të cilët kanë zgjedhur që tortën e ditës së tyre më të bukur ta bëjnë sa më speciale.

 

torta1

Picture 1 of 7

Sot ju mund të dekoroni tortën e dasmës tuaj me foto të mrekullueshme, një thënie elegante, apo edhe detaje të tjera më të veçanta.

Në rrjetet sociale janë mjaft të pëlqyera fotot e tortave të dasmës në formën e terrariumeve, një traditë që po e zbatojnë mjaft ëmbëltore në gjithë botën.

Paleta e ngjyrave në këto torta përfshin një përzierje relaksuese të jeshiles, ëmbëlsirës së kuqe dhe blusë.

Në këto krijime përdoret gjalpi, sheqeri pudër, ngjyruesi i ushqimit dhe ndonjëherë edhe shtesë shijesh për të krijuar një strukturë të mrekullueshme. Shihni galerinë për të krijuar një ide.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤